Novinky a aktuality

11. 1. 2011

http://www.youtube.com/watch?v=yf7jKIVY6VQ

Další ukázky z Utrpení11. 1. 2011

Na bandzone.cz jsou stále nějaké ukázky z chystaného CD. Navíc připojujeme takovou žádost, nebo výzvu, nebo co to vlastně je. Otevřete ji klepnutím sem.

Ohlédnutí za premiérou Utrpení28. 12. 2010

Drazí posluchači včerejší premiéry Utrpení knížete Sternenhocha, děkujeme za tolik pochvalných ohlasů, kterých se nám od vás včera večer dostalo. Atmosféra byla úžasná a někteří se dokonce i báli, jak mi bylo řečeno.. :) Takže účel naší práce byl splněn. :) Snad se někteří z vás a další přijdou bát ještě někdy příště.

Zdraví Helga von Sternenhoch
Premiéra Utrpení21. 12. 2010

Jak již hlásala minulá novinka, můžete si na bandzone.cz poslechnout ukázky z chystaného eLPíčka. Vlastním sdělením této novinkové zprávy však je, že 27. 12. 2010 chystáme živou premiéru našeho nového pořadu v Divadle pod lampou...

První ukázky Utrpení29. 11. 2010

Na bandzone.cz si můžete poslechnout kratičké ukázky Utrpení...

Report ze studia22. 11. 2010

Nahrávání se nám poněkud protahuje, nicméně stávající průběh slibuje více než uspokojivý výsledek. A tak snad již někdy na počátku příštího roku se dočkáte nového alba. :-)

Další info o novém albu13. 11. 2010

Ještě se ani rok s rokem nesešel od chvíle, kdy jsme v Buena Vistě křtili CD Naposled, a již se opět vydáme do studia, abychom tam tentokráte zvěčnili Utrpení knížete Sternenhocha, již dlouho avizovaný komponovaný pořad, jenž vypravuje tragický příběh jednoho nešťastníka. Tak se stane v polovině lisotpadu t.r.

Zdá se též, že o vánočních svátcích (vizte koncerty) se skutečně objevíme v Divadle pod lampou, abychom tam toto dílo uvedli v premiéře živě, načež by snad zanedlouho měl následovat i křest dříve již zmíněného kompaktního disku.

Koncert pro Afriku9. 10. 2010

Přibyl koncert v Buena Vistě - Koncert pro Afriku.

Aktualizace galerie4. 10. 2010

Po nějaké době se opět můžete mrknout na fotografie z předešlého koncertu.

Zahrajeme si s Plasticy22. 9. 2010

Doporučujeme vaší pozornosti informaci o koncertu s Plastic People of The Universe!

Oslavte výhru Plzně s námi!16. 9. 2010

Zítra v 22:40 vystoupíme v plzeňském pivovaru na oslavách vítězství Plzně nad Ostravou v boji o nejkulturnější město Českých zemí.

Kostel, koncerty a Facebook9. 8. 2010

První koncert odehraný v kostele byl nadmíru pěkný a už se těšíme, že si třeba zase někdy zahrajeme na podobném místě... Od září již opět plánujeme nějaké další koncerty, jejichž přesná data zavčasu odtajníme. Další zprávou jest, že jsme došli k závěru, že ani my již nadále nemůžeme ignorovat překotný vývoj v oblasti informačních technologií, v důsledku čehož vznikl náš profil v síti Facebooku, který se budeme snažit aktualisovat synchronně s profilem na Bandzone a s těmito stránkami.

O Utrpení knížete Sternenhocha15. 7. 2010

Na posledních zkouškách jsme v hrubém nárysu dodělali celé avizované dílo, takže snad můžeme prozradit, že jde o pětačtyřiceti- až padesátiminutovou komposici sestávající ze tří vět, během nichž se hlavní figura kníže Sternenhoch zamiluje, ožení, zešílí a zemře. Protože však jde o správnou tragédii, není jediný, kdo v průběhu děje skoná - na konci příběhu vlastně nezůstává živý vůbec nikdo. Tolik k nástinu děje.

A jak už tomu o prázdninách bývá, koncertní činnost je poněkud omezená, ovšem něco se přeci najde, jak můžete zjistit nahlédnutím do koncertů.

Druhá věta za námi30. 6. 2010

Poslední předprázdninový koncert, letošní Cigistock, je za námi. Jinak stále pracujeme na Utrpení knížete Sternenhocha a pomalu se budeme pouštět do třetí, poslední věty. Jistě neuděláte chybu, jestliže budete sledovat koncerty, neboť se dosti dobře může stát, že ještě navíc přibudou nějaká další vystoupení, a i kdyby ne, nakoukněte, neb tam již teď tam nějaké jsou.

Poslední předprázdninový koncert17. 6. 2010

Jak se zdá, poslední možností, kdy uslyšet Nebylo nás pět před prázdninami, bude festival Cigistock. Bližší info viz koncerty.

Poděkování9. 6. 2010

Děkujeme moc všemu posluchačstvu a tanečnictvu za včerejší večer, bylo to skvělé! Dále nás (a vás) čeká koncert v Buena Vistě (16. 6.) se skupinami Rubiano a Milo. A pak už Cigistock. Jinak kdyby to někoho zajímalo, stále pracujeme na Utrpení knížete Sternenhocha a už jsme za polovinou!

Zachův Pub29. 5. 2010

V úterý 8. 6. 2010 vystoupíme v Zach's Pubu! Vstup volný...

Další koncerty23. 5. 2010

Po včerejším tachovském festiválku se chystáme v příštích dvou týdnech spáchat hned dva koncerty. Ten časově bližší z nich se odehraje Pod Lampou 28. 5. společně se skupinami Treska a The Undercovers, ten časově vzdálenější pak 8.6.2010 v Zach's pubu, kde budeme sice sami, avšak vstup bude volný.

Poděkování17. 5. 2010

Děkujeme za účast na větrném a mrazivém Třemfestu a zároveň vás již zveme na další nejbližší koncert, jenž se odehraje na letním parketu v Tachově. Pro více vizte koncerty.

Nové koncerty13. 5. 2010

Mrknete-li do koncertů, seznáte, že nám přibyl Třemfest, již pozítří, a ještě jeden koncert ve vzdálené budoucnosti.

Z Bandzone.cz6. 5. 2010

Neboť prý kapela, o níž se delší dobu nic neví, upadá rychle v zapomnění, měli bychom sem psát tu a tam nějaké aktualitky, aby se tak nestalo. Proto snad můžeme prozradit, že pilně pracujeme na novém dílku, jež jsme avizovali, že stále dáváme dohromady Utrpení knížete Sternenhocha a zatím máme nahrubo hotovou první větu (ze tří). Ta má zatím zhruba dvacet minut a odehrává se povětšinou v e-moll, zatímco začátek věty druhé slibuje úzkostlivou tóninu c-moll. Tedy vydržte a dočkáte se novinky nad jiné nezvyklé.

4. 5. 2010

Množství fotek z plaského Majálesu je zde.

3. 5. 2010

Moc děkujeme za podporu vám všem milým lidem, se kterými jsme se setkali na Majálesu, a už se těšíme na další vystoupení - vizte koncerty.

Recenze desky Naposled13. 4. 2010

Hle, zde, na stránkách Muzikus.cz, si můžete přečíst recenzi našeho nového alba od věhlasného hudebního kritika Petra Korála. Čtyři hvězdičky ze sedmi znamená 4/7, což je 57,142857142857142857 %.

Watt12. 4. 2010

Neb se pomalinku blíží, zveme vás, lidé milí, na koncert do plzeňského Wattu... Vystoupíme společně se Strakonickou MaMuMou, začátek počítejte v osm nebo v devět a vstupné 50,-.

5. 4. 2010

Upřesnili jsme info stran koncertu v Tachově.

Tajnosnubně4. 4. 2010

Včera jsme odehráli neobyčejný poloutajený koncert v Černošíně a již se těšíme na Watt. Také přibyl koncert v Tachově, takže se jistě máte nač těšit.

Co skupina NNP právě teď dělá, co tvoří?19. 3. 2010

Napadlo nás, že by nebylo zcela od věci prozradit širší veřejnosti, co se děje stran nové tvorby skupiny Nebylo nás pět. Po nedávném nahrání, vyprodukování a vydání alba Naposled jsme se rozhodli, že by bylo hezké utvořit jakési komplexnější dílko, dílko monotématické a relativně dlouhé. Výsledek nedlouhého promýšlení byl jednohlasný; zkusíme zpracovat groteskní romaneto Utrpení knížete Sternenhocha českého myslitele počátku 20. století Ladislava Klímy. Zatím se zdá, že dílo bude mít dohromady tři věty a provede vás podivuhoným smutným příběhem nešťastného knížete Sternenhocha. Ten z vás, kdo již přišel do styku s jakýmkoli dílem Ladislava Klímy, správně soudí, že se vskutku má nač těšit...

MaMuMa!8. 3. 2010

V dubnu si s námi ve Wattu zahraje MaMuMa!

Poděkování7. 3. 2010

Děkujeme všem za podporu v Lampě a nadělujeme další várku koncertů. Také se můžete kouknout na fotografie ze včerejška.

Stahujte nové album!2. 3. 2010

Na stránkách CZ music můžete legálně stahovat album Naposled ve formátu mp3, a časem by mělo být k dostání i v jiných internetových obchodech (i-legalne.cz ap.).

21. 2. 2010

Přibyly další nové koncerty.

Pozvání18. 2. 2010

Račte přijmout pozvání na společný koncert Lipless Lincoln and the Sinners a Nebylo nás pět, vtělené do tohoto plakátku, jejž se nebojte šířit, jak vás jen napadne.

Fotografie14. 2. 2010

Přibyly fotografie ze čtvrtečního koncertu.

Hledáte alternativní zážitek?12. 2. 2010

Děkujeme vám všem, kdož jste se objevili na včerejším koncertu, a samozřejmě také Barevnému nátěru... Nejbližší následující koncert bude v plzeňské Lampě, společně s Lipless Lincoln and The Sinners, tedy celý tento večer slibuje ryze alternativní zážitek.

Program dnešního večera11. 2. 2010

Dnešní koncert v Andělu se počíná devátou večerní a odehraje se v pořadí NNP a Barevný nátěr.

Veledůležitá informace5. 2. 2010

CD Naposled je k dostání v prodejně Music Records (Dominikánská 3 - u náměstí Republiky).

Plaský Majáles25. 1. 2010

S nejvyšší pravědobností vystoupíme též na plaském Majálesu (viz koncerty).

Anděl s Nátěrem21. 1. 2010

Sice pomalu, avšak blíží se koncert v Music Clubu Anděl, kde vystoupíme společně s budějovickým Barevným nátěrem (více viz koncerty). A jen dodáváme, že na této stránce - na stránce s koncerty - můžete přidat svůj e-mail do seznamu těch, kterým vždy pár dní před koncertem zašleme pozvánku, abychom se připomněli... :)

Další fotografický materiál19. 1. 2010

Již jsou k disposici fotky z pátečního křtu, stačí kliknout.

Nějaký ten fotografický materiál18. 1. 2010

Nějaké fotky z pátečního křtu prozatím naleznete alespoň v minifotočlánku na stránkách Plzeňského deníku. Již brzy se jich objeví více...

Děkujeme16. 1. 2010

Moc děkujeme za nesmírný zážitek ze včerejšího koncertu, a to všem, kdož se jej zúčastnili. Nelze si snad na koncertě přát lepší atmosféru!

Co se týče nadcházejících koncertů, blíží se ten v Andělu s Barevným nátěrem, a kdybyste chtěli, můžete zahlasovat v nové anketě. Začal již též fungovat náš skromný obchod, kde si můžete naše nové, včera pokřtěné CD objednat.

Doplnění15. 1. 2010

Snad jen doplňujeme, že dnešní koncert začíná ve 21.00.

Křest a koupě nového alba10. 1. 2010

CD Naposled je již k dostání u vydavatele, zanedlouho bude i v některých internetových obchodech - pro bližší informace nahlédněte do našeho obchodu. Přesto však vás všechny zveme na slavnostní křest tohoto disku, který se bude konat 15. 1. 2010 v plzeňské Buena Vistě. Právě tam bude CD poprvé ve volném prodeji.

Promo3. 1. 2010

Pokus o promomateriály - část prvá aneb tapety! :) (ke stažení zde)

23. 12. 2009

Na stránky přibyly "odkazy", odkud se můžete dostat na všemožné recenze, fotky, a tak podobně.

18. 12. 2009

Nebylo nás pět na světových bandzonech NumberOneMusic.com a reverbnation.com.

Pozvánka na křest alba Naposled3. 12. 2009

V galerii naleznete fotky z lestkovského Antikomunist Festu, a to rovnou ze dvou zdrojů. Připojujeme jen pozvánku na nadcházející koncert, jenž bude zároveň křtem nového CD.

Nové koncerty30. 11. 2009

Tak nám opět přibyly do deníčků nějaké ty koncerty. Abyste však zůstali jako fanoušci bdělí a aby byl zachován princip interaktivity, který budí v lidech zájem, sami si klepněte na odkaz "Koncerty" a sami si zjistěte, kdy a kde se co koná, neboť tak si to lépe zapamatujete. :)

O kapele18. 11. 2009

Konečně si můžete přečíst kompletní historii Nebylo nás pět, obsahující časové rozpětí od roku 2000 až k dnešním dnům. (To vše pod záložkou Kapela/Historie).

Nebylo nás pět ve Mlejně16. 11. 2009

Zveme vás srdečně na koncert v pražském klubu Mlejn, kdež vystoupíme v sobotu 21.11.2009 společně s tamní kapelou Post Meridiem.

A ještě vřelý dík vám všem, kdož jste se objevili na koncertě v Lestkově!

Přijďte za námi do Lestkova!8. 11. 2009

V sobotu 14. listopadu vystoupíme v Lestkově u Tachova na Antikomunist Festu společně se skupinami Znouzectnost, Blahobeat a Skavare Flacheta, kam jste samozřejmě všichni srdečně zváni.

Obec Lestkov se nachází necelých 50 km severozápadozápadně od Plzně. Tuto trasu lze urazit ostrou chůzí za méně než deset hodin. :)

Ukázky z chystaného alba2. 11. 2009

Na www.bandzone.cz/nebylonas5 si můžete poslechnout dvě písně z chystaného alba...

Návštěvní kniha zprovozněna1. 11. 2009

Zatím jsou stránky poměrně nebarevné, nepestré a neobrázkové, ale v průběhu několika nejbližších dní by tento fakt měl přestat být platný. Také obsah není zatím oproti staré verzi stránek nikterak rozsáhlejší, leč i to se snad časem změní.

Kromě toho by již také měla fungovat nová návštěvní kniha, kterou naleznete pod záložkou "vzkazy", nebojte se tedy zanechávat zde písemné stopy po své návštěvě.

Jubilejní první novinka29. 10. 2009

Tato první novinka pojednává o tom, že webové stránky byly zprovozněny. Jinak je prosta veškerého sdělení.

>
Webdesign Luboš Smolík © 2011; Texty Nebylo nás pět © 2007 - 2011